Kołki do styropianu

Aktywne filtry

Baumit StarTrack Orange
Dostępny
Kołki, Łączniki, Wkręty

Baumit StarTrack Orange

545,20 zł
Kotwa montażowa z trzpieniem stalowym, wkręcanym, nierdzewnym, do mocowania systemów ociepleń na bazie termoizolacyjnych płyt styropianowych.
Baumit StarTrack Red
Dostępny
Kołki, Łączniki, Wkręty

Baumit StarTrack Red

373,61 zł
Kotwa montażowa do mocowania systemów ociepleń na bazie płyt styropianowych.
Baumit StarTrack Blue
Dostępny
Kołki, Łączniki, Wkręty

Baumit StarTrack Blue

373,61 zł
Kotwa montażowa do mocowania systemów ociepleń na bazie płyt styropianowych.
Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Kołki do styropianu

Kołki do styropianu są przydatne w momencie wykonywania ocieplenia budynku z użyciem płyt styropianowych. Są one zbudowane z plastikowej części zewnętrznej, oraz metalowego lub plastikowego trzpienia mocującego. Stanowią dodatkowe wzmocnienie arkuszy, obok stosowanego pod nie kleju. Będą szczególnie przydatne w budynkach narażonych na silne działanie wiatru, o znacznej wysokości oraz poddawanych termomodernizacji, stosowanej w miejscu wcześniej istniejącego ocieplenia, tynku lub farby. Kołki do styropianu są bardziej wskazane w przypadku klejenia płyt na piankę – jest to wymagane przez instytucje, wystawiające odpowiednie aprobaty techniczne.

Kołki do styropianu powinny być dobierane pod kątem podłoża, do którego będą mocowane. Wyróżniamy kołki do betonu zwykłego, lekkiego, komórkowego, cegły i pustaków dziurawek, oraz bloczków pełnych. Istnieją także wersje uniwersalne, przydatne niezależnie od podłoża. Długość kołka powinna być liczona, biorąc pod uwagę planowaną grubość ocieplenia oraz wymaganą głębokość kotwienia w murze, która dla ceramiki poryzowanej i betonu komórkowego wynosi 5-6cm, natomiast dla silikatów – 3cm. W sprzedaży dostępne są kołki, których plastikowy talerzyk jest dodatkowo zabezpieczany styropianowym krążkiem – zapobiega to stratom ciepła oraz nieestetycznym, okrągłym plamom na elewacji.

Mocowanie kołków należy wykonać po całkowitym wyschnięciu warstwy klejącej pianki lub zaprawy. Minimalna ilość kołków wynosi 4 sztuki na m2 na środkowej części elewacji, oraz 6 sztuk na m2 w jej narożach, czy wokół otworów okiennych i drzwiowych – zaznaczając, że skrajny łącznik musi znajdować się minimum 10cm od brzegu elewacji. Odpowiada to ilości 2-3 kołków na jedną płytę styropianową. Pod kołek niezbędne jest wywiercenie otworu o odpowiedniej średnicy, dobranego długością do grubości ocieplenia i głębokości kotwienia. Po wsunięciu kołka, wbijamy lub wkręcamy jego trzpień mocujący do momentu, aż talerzyk zlicuje się z płaszczyzną ocieplenia. Pod łączniki z osłonką styropianową talerzyka konieczne jest wcześniejsze wycięcie odpowiedniego otworu za pomocą frezarki.

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania.

Nasz serwis używa plików cookies. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Brak zmiany tych ustawień oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji