Wkręty do styropianu

Aktywne filtry

Pokazano 1-36 z 56 pozycji

Styropian jest najpopularniejszym materiałem ociepleniowym, jednak żeby prawidłowo i trwale wykonać izolację ciepłą potrzebne są materiały pomocnicze, takie jak wkręty do styropianu. Niektórzy producenci łącznie z płytami styropianowymi dostarczają odpowiednie wkręty bądź też dedykują określony ich rodzaj. Jeżeli jednak inwestor sam je dobiera, powinien zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • grubość płyty styropianowej (ocieplenia);
  • grubość istniejącej ściany;
  • materiał z jakiego ściana została wykonana.

Wkręty do styropianu są tak ukształtowane, aby w jak najprostszy sposób dokonać montażu, jednocześnie bez żadnych uszkodzeń delikatnego styropianu (zapewnia to szeroki kołnierz). Ze względu na rodzaj trzpienia, wkręty można podzielić na metalowe oraz plastikowe. Niewątpliwą zaletą wkrętów plastikowych jest brak przewodzenia ciepła, co oznacza zerowe ubytki cieplne. Natomiast w przypadku tych metalowych musimy liczyć się z minimalnymi spadkami wydajności cieplnej. Europejskie Aprobaty Techniczne precyzyjnie określają jakie wkręty będą odpowiednie do określonego podłoża.

Wkręty różnią się między sobą nie tylko materiałem, z którego są wykonane, ale także długością. Najbardziej popularne są te o wymiarach 10cm, jak również 20cm. Jednakże w zależności od potrzeb można dostać wkręty w mniej standardowych rozmiarach. Wystarczy zsumować grubość ocieplenia, warstwy użytego kleju, a także wymaganą wartość zakotwienia w murze i będziemy mieli jednoznaczną odpowiedź jakiej długości wkrętów potrzebujemy.

Wkręty do styropianu wykorzystywane są również, jeżeli chcemy przymocować jakiś element do elewacji np. oświetlenie czy szyld. Wybór tych właściwych będzie zależał od gabarytów i wagi danego elementu. Stabilnym i prostym rozwiązaniem są tzw. wkręty ślimakowe.

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania.

Nasz serwis używa plików cookies. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Brak zmiany tych ustawień oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji