Kołki do wełny mineralnej

Aktywne filtry

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Kołki do wełny mineralnej są niezbędnym elementem w momencie wykonania termoizolacji ścian, przy użyciu wełnianych płyt. Są one dodatkowym wzmocnieniem ocieplenia, zapobiegającym jego odspojeniu się od ścian.

Czy kołki do wełny mineralnej są potrzebne?

Wykonując ocieplenie z płyt wełny mineralnej, niezbędne jest ich solidne przymocowanie do ściany. Zapewnia to stabilność i równomierne przyleganie warstwy termoizolacyjnej, zapobiegając pojawieniu się mostków termicznych. Oprócz warstwy kleju, warto zastosować także dodatkowe kołki. Odpowiednio przymocowane, chronią wełnę przed siłą ssącą wiatru, zapobiegając jej oderwaniu się od ściany. Są one szczególnie wskazane w przypadku wysokich budynków, lub domów zlokalizowanych na nieosłoniętej, narażonej na silne powiewy przestrzeni.

Jak wybrać kołki do wełny mineralnej?

Dobierając kołki, powinniśmy wziąć pod uwagę grubość planowanego ocieplenia oraz rodzaj posiadanej ściany. Jeśli planujemy ocieplenie wełną o grubości 10cm, długość kołków powinna wynosić minimum 15cm, analogicznie – 15cm wełny to kołek długi na minimum 20cm. Kołek musi posiadać odpowiedniej wielkości talerzyk, dociskający wełnę do ściany, oraz starannie dobraną, minimum 5-centymetrową strefę kotwienia, gwarantująca poprawną pracę elementu. Kołki można montować do ścian z betonu, kamienia pełnej cegły, pustaków ceramicznych i z betonu komórkowego, oraz elementów drewnianych.

Jak stosować?

Wykonując wzmocnienie przytwierdzenia płyt z wełny mineralnej, należy dobrać odpowiednią ilość kołków na opracowywaną powierzchnię. Na 1m2 ocieplenia najlepiej użyć od 4 do 6 kołków, pamiętając o dodatkowym kołkowaniu newralgicznych punktów – takich jak naroża domu, oraz okolice otworów ściennych. Kołki powinny być równomiernie rozmieszczone na powierzchni każdej wełnianej płyty, i zagłębione w ścianę na głębokość minimum 5 centymetrów. Wbijamy je w wełnę pod kątem prostym, a następnie dokręcamy za pomocą załączonego wkrętu, do momentu, aż talerzyk kołka ściśle dolega do powierzchni ocieplenia.

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania.

Nasz serwis używa plików cookies. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Brak zmiany tych ustawień oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji