Wkręty do metalu

Aktywne filtry

Pokazano 1-36 z 118 pozycji

Podczas pracy z metalem potrzebne są dobrej jakości wytrzymałe wkręty do metalu, które poradzą sobie również z blachą stalową. Oferowane wkręty spełniają wszelkie wymagania związane z odpornością na uszkodzenia oraz trwałością. W przypadku pokryć dachowych, aby uniknąć problemów z korozją, warto wybrać wkręty nierdzewne do metalu z ocynkiem galwanicznym.

Czym charakteryzują się wkręty do metalu?

    Trzon wkrętów ma kształt regularnego walca, posiada taką samą średnicę na całej długości, nie wliczając jedynie ostrej końcówki. Przeważnie wkręty z zastosowaniem do metalu mają niższy skok gwintu. Jest on również gęstszy niż w przypadku wkrętów do drewna, ma on mniejszą głębokość. Gwinty posiadają zazwyczaj łby walcowe, podkładkowe i stożkowe. Najczęściej stosowaną formą wkrętów są blachowkręty, używane w celu połączenia z blachą. Produkuje się je ze stali o wiele twardszej, niż w przypadku wkrętów do drewna, dzięki czemu jest ona wytrzymalsza. Blachowkręty mają średnicę do maksymalnie 7 mm. Przed ich użyciem, trzeba nawiercić wcześniej otwór o średnicy mniejszej aniżeli średnica blachowkrętu, w który wprowadzana jest ostra końcówka. W trakcie wkręcania na krawędzi otworu tworzą się wyżłobienia, dzięki którym powstaje mocne łączenie z blachą. W ofercie znajdują się również blachowkręty z końcówką samowiertną, bez konieczności wcześniejszego nawiercania otworu. Blachowkręty są niezwykle komfortowe w użyciu, jednak warto je zastosować, kiedy przewidziana jest potrzeba częstego odkręcania oraz przykręcania elementów, albo w przypadku gdy wymagana jest wysoka trwałość łączenia.

    Wkręty do metalu znajdują zastosowania praktycznie w każdej dziedzinie budownictwa. Wykorzystuje się je między innymi w przypadku konstrukcji stalowych, pokryć dachowych, kanałów wentylacyjnych, montażu mechanizmów przepustnic wykonanych z PVC, innych czynności montażowych.

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania.

Nasz serwis używa plików cookies. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Brak zmiany tych ustawień oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji