Wkręty do betonu

Aktywne filtry

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

W budownictwie wkręty do betonu mają bardzo szerokie zastosowanie. To elementy przeznaczone do mocowania, przyczyniają się do trwałości konstrukcji i jej stabilności. Wykorzystywane są zarówno do łączenia elementów konstrukcji jak i przytwierdzania elementów do zróżnicowanego podłoża. Z uwagi na twardość surowca jakim jest beton, wkręty muszą być niezawodne i wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Najbardziej rozpowszechnione zastosowanie wkrętów do betonu to m.in.:

  • montaż okien;
  • montaż ościeżnic;
  • mocowanie konstrukcji stalowych;
  • montaż kanałów wentylacyjnych.

Wkręty do betonu nadają się do zastosowania również  w przypadku innego podłoża, jak np. pustak, cegła czy różny rodzaj kamienia, a także połączenia drewno-beton. Ze względu na dużą wytrzymałość oraz szybkość i łatwość montażu wiele osób decyduje się na hartowane wkręty do betonu. Zapewniają one trwałość połączenia przez bardzo długi okres czasu i będą konieczne do zastosowania w przypadku powierzchni, gdzie występują bardzo duże obciążenia. Kolejną zaletą hartowanych wkrętów jest ich sposób użycia. Można je stosować jako samodzielny produkt, bez konieczności używania środków chemicznych czy kołków rozporowych. Ten rodzaj wkrętów posiada także ząbkowany gwint, co zdecydowanie ułatwia montaż w betonie. W zależności od konkretnych zapotrzebowań mamy do wyboru różne długości wkrętów i ich łbów (stożkowe, heksagonowe, czy z gwintem wewnętrznym). Warto zwrócić uwagę na to czy wkręty są ocynkowane czy też nie. Jakość tych pierwszych jest z pewnością wyższa. Na rynku dostępne są również samowiercące wkręty do betonu. Stosując te odpowiednie mamy pewność, iż konstrukcja jest stabilna, a jej nośność niezachwiana.

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania.

Nasz serwis używa plików cookies. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Brak zmiany tych ustawień oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji