Wkręty samowiercące do drewna

Aktywne filtry

Pokazano 1-36 z 76 pozycji

Wkręty samowiercące do drewna

Wkręty samowiercące do drewna są przeznaczone do montażu różnego rodzaju drewnianych elementów. Mogą być wykonane ze stali węglowej, zabezpieczonej powłoką cynkową – ten rodzaj doskonale nada się do wszelkich prac wewnątrz budynku. W sprzedaży dostępne są także wkręty ze stali nierdzewnej lub ocynkowane ogniowo, przeznaczone do zastosowania na zewnątrz pomieszczeń. Wkręty samowiercące do drewna są produkowane w wielu różnorodnych długościach i średnicach, co pozwala na precyzyjne dobranie ich do potrzeb inwestora. Są oferowane z końcówką zwykłą, z nacięciem lub podwójnym gwintowaniem. Skutecznie ściągają i dociskają łączone elementy, sprzyjając stworzeniu trwałej i stabilnej całości.

Za pomocą wkrętów do drewna można wykonać wszelakie drewniane konstrukcje, łączyć deski, lite drewno oraz płyty wiórowe. Doskonale nadają się do skręcania różnego rodzaju mebli, łączenia elementów krokwi, łat i kontrłat podczas budowy dachu, wykonywania podłogi tarasu czy montażu desek elewacyjnych. Możemy wybierać spośród wkrętów samowiercących o łbie stożkowym lub talerzykowym. Modele z łbem stożkowym pozwalają na całkowite zlicowanie wkrętu z powierzchnią, umożliwiając zminimalizowanie odstających nierówności. Wkręty o łbach talerzykowych nadają się do miejsc, które nie wymagają uzyskania idealnie gładkiej powierzchni. Można również wykonać pogłębienie pod łeb wkrętu, dzięki czemu również wkręty talerzykowe nie będą wystawać ponad płaszczyznę drewna.

Istotną zaletą wkrętów samowiercących jest możliwość ich stosowania bez wcześniejszego wykonania otworów za pomocą wiertarki. Ten rodzaj wkrętów posiada specjalną końcówkę i gwint, które podczas wkręcania samoczynnie wiercą otwór, doskonale dopasowany do średnicy wkrętu. Pozwala to na znacznie szybszą i wygodniejszą pracę, oraz zapobiega uszkodzeniom materiału i pojawianiu się pęknięć. Do ich wkręcenia wystarczy posiadać śrubokręt z odpowiednią końcówką krzyżową lub typu torx, albo wkrętarkę ze stosownym bitem, dopasowanym do kształtu łba wkrętu. Ustawiając wkręt prostopadle do podłoża, wkręcamy go do momentu zlicowania się jego główki z drewnem i wyczucia istotnego oporu.

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania.

Nasz serwis używa plików cookies. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Brak zmiany tych ustawień oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji