Jedna trzecia kobiet ukrywa problemy z miesiączką przed swoim partnerem

Połowa światowej populacji doświadcza miesiączki w ciągu swojego życia, a mimo to jedna trzecia z nas nigdy nie rozmawia o niej ze swoimi partnerami – ujawniło najnowsze badanie.

Ankieta przepytała 1500 kobiet i osób, które miesiączkują i odkryła, że 33 procent osób w związku utrzymuje prawdziwy wpływ, jaki okresy mają na ich codzienne życie, ukryte przed swoim partnerem.

Badanie wykazało również, że:

Trzydzieści pięć procent respondentów jest zbyt zakłopotanych, aby powiedzieć swojemu partnerowi o wszelkich obawach związanych z miesiączką.
Dwadzieścia dwa procent potajemnie prało poplamione prześcieradła bez wiedzy swojej drugiej połowy, ponieważ wstydziło się nocnych wycieków.
Dwadzieścia dziewięć procent spało na kanapie, w innym pokoju lub innym domu podczas okresu.

Ale być może najgorsze jest to, że 39 procent tych, którzy śpią w innym łóżku podczas okresu, powiedziało, że robią to, ponieważ to jest to, co ich partner woli.

Na szczęście około 47 procent badanych odpowiedziało, że omówiło swój okres ze swoim partnerem, a 90 procent z nich stwierdziło, że ich druga połowa rozumie ich sytuację.

Niemniej jednak 29 procent respondentów przyznało, że gorzej sypia o tej porze miesiąca z powodu skurczów żołądka, wzdęć i obaw o wycieki, a 30 procent doświadcza niepokoju podczas nocy poprzedzających okres i w jego trakcie.

Wyniki pokazują, że tak wiele osób ukrywa poplamione prześcieradła i może to być krępujące. Nie powinno tak być, ale jest to sposób, w jaki nas nauczono, ale jest to naturalna rzecz, którą robi twoje ciało i jest w porządku.

Wiele osób mówi, że śpią osobno do swojego partnera. Jeśli robisz to dla siebie, aby uzyskać lepszy sen, jest to całkowicie zrozumiałe, ale jeśli twoja druga połowa poprosiła cię o spanie z dala od siebie, to nie jest w porządku.

Bardzo ważne jest, aby rozważyć, jak okres może wpłynąć na sen. Masz zły sen w nocy, a twój dzień jest dość mocno zrujnowany’.

You may also like

Comments are closed.

More in Ciekawostki