Herbata ziołowa jako naturalny lek na różne dolegliwości

Herbata ziołowa jako naturalny lek na różne dolegliwości

Czy zioła rzeczywiście potrafią zdziałać cuda, jak to powszechnie się uważa w przypadku pasjonatów herbatek z pokrzywy albo z melisy? Dużo osób sceptycznie podchodzi do stosowania ziół, ale to poważny błąd. W końcu wiele lekarstw jest produkowanych z roślin.

Która herbata ziołowa może nam szybko pomóc?

Zioła są obecnie sprzedawane na bardzo dużą skale w internecie albo w punktach stacjonarnych. Wciąż dużą popularnością cieszą się sklepy zielarskie, które można spotkać na niemal każdym osiedlu, niezależnie od tego, o jakim mieście w Polsce mówimy. Dobre jest to w przypadku takich tradycyjnych ofert, że zawsze od razu możemy porozmawiać ze sprzedawcą, który doradzi nam, którą herbatkę wybrać i która może nam przynieść ulgę w zasadzie od ręki. Zauważmy, że nawet osoby podchodzące sceptycznie i unikające takich produktów, potwierdzają, że herbata ziołowa z rumianku przynosi natychmiastową ulgę w przypadku problemów z przewodem pokarmowym. Jeżeli ktoś ma zaparcia albo rozwolnienie lub po prostu czuje ból w brzuchu, to należy zaparzyć sobie taką herbatę. Wystarczy jedna torebka zaparzona wrzątkiem. Herbata musi w ten sposób parzyć się pod przykryciem przez 10 minut. Rozluźnienie mięśni przewodu pokarmowego mamy gwarantowane. Poza tym rumianek działa także przeciwzapalnie.

Herbata z mięty nie tylko na ból brzucha

Równie popularna będzie mięta. Herbata przyrządzona z tego zioła także będzie gwarantować nam szybką ulgę, jeżeli mamy lekkie zatrucie. Taka herbata ziołowa również rozluźnia mięśnie, ale dodatkowo będzie nas całościowo odprężać. Osoby, które piją herbatę z mięty potwierdzają, że w ten sposób można nawet szybko się uspokoić, jeżeli jesteśmy podenerwowani. Poza tym herbata jest bardzo aromatyczna i wiele osób także miesza ją z herbatą czarną, co daje całkiem ciekawą kompozycję smakową.

Herbata z pokrzywy coraz bardziej popularna?

Nie mniej popularna będzie pokrzywa. Dostępna jest w torebkach, ale możemy ją także przecież zrywać sobie w lesie. Zaletą tego zioła może być to, że może być pite wysuszone, ale herbata taka smakować będzie również wtedy, gdy pokrzywa jest świeżo zerwana. Interesujące jest jednak to, jak dużo pozytywnych właściwości będzie mieć to zioło. Przede wszystkim dzięki pokrzywie możemy pozbyć się toksyn. Pokrzywa bardzo pozytywnie wpływa na procesy metaboliczne. Zawiera także wiele minerałów, a mało kto wie, że zapewnia także serotoninę. Będzie więc bardzo pozytywnie wpływać na nastrój. Poza tym dzięki pokrzywie będziemy mieć ładniejszą skórę no i zalecana jest dla osób, które cierpią z powodu dny moczanowej.

You may also like

Comments are closed.

More in Uroda