Łatwe rozciąganie dla złagodzenia bólu pleców

Łatwe rozciąganie dla złagodzenia bólu pleców staje się wirusem, a ludzie mówią, że czują się "odrodzeni".

Około dwie trzecie z nas doświadczy bólu dolnej części pleców w pewnym momencie naszego życia, a sytuacja ta z pewnością ulegnie zaostrzeniu w związku ze wzrostem liczby osób pracujących w domu, co sprawia, że ludzie piszą przy wszelkiego rodzaju nieodpowiednich ustawieniach biurka (często nie obejmujących rzeczywistych biurek).

Podczas gdy poważne lub długotrwałe bóle pleców powinny zdecydowanie skłonić do wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, często pojawiają się małe dolegliwości, które można złagodzić za pomocą prostych ćwiczeń i ruchów – a jeden z nich okazuje się szczególnie popularny na TikTok właśnie teraz.

TikTok nie jest tylko o nastolatków gyrating wokół ich kuchni wiesz – istnieją również właściwe ekspertów na platformie mediów społecznych, w tym fizjoterapeuta Dr Susie Spirlock, który udostępnił wideo siebie demonstrując odcinek, że zwolennicy twierdzą, że dał im natychmiastową ulgę w bólu pleców.

Nazywa się to czterokończynową rotacją piersiową T-spin, co brzmi bardzo fantazyjnie, ale w rzeczywistości jest to prosty ruch, który prawdopodobnie wykonywałeś już wcześniej na zajęciach w siłowni. Zasadniczo polega na przejściu na czworakach na podłodze, a następnie zgięciu jednego ramienia, tak aby twoja ręka spotkała się ze skronią, przed obróceniem ciała w kierunku zgiętego ramienia. Oglądaj poniżej i to wszystko będzie miało sens:

Wciąż czujesz się napięty? Kilka wskazówek, jak złagodzić łagodny ból pleców:

  • Kontynuuj ruch, na początku ostrożnie.
  • Sprawdzaj swoją postawę.
  • W razie potrzeby weź proste środki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen. Silniejsze opiaty nie są już zalecane, ponieważ są uzależniające.
  • Stosuj kremy przeciwzapalne lub ciepłe albo zimne okłady.
  • Głębokie oddychanie może pomóc Ci znaleźć wygodną pozycję.
  • Znajdź sposoby na zmniejszenie stresu, takie jak medytacja. Jest to ważne, ponieważ często to właśnie strach przed bólem sprawia, że ludzie zamarzają. Stres wzmacnia również problem poprzez uwrażliwienie receptorów bólu. Im bardziej jesteś zestresowany, tym bardziej odczuwasz ból, ponieważ zwiększa on głośność czujników bólu

You may also like

Comments are closed.

More in Uroda